wtorek, 30 grudnia 2008
CASTING

Chciałabym, aby od Nowego Roku blog powrócił, gdyż prowadzenie go sprawiało mi dużą przyjemność, a i Wasze często pozytywne komentarze wskazują, że również Wy chcecie, aby lodz daily żyło, trwało i się rozwijało. 

Niestety od tego roku przybyło mi dużo nowych obowiązków, dlatego nie jestem w stanie prowadzić lodz daily sama. Pomyślałam więc, że dobrym pomysłem byłoby znalezienie kogoś, kto chciałby współtworzyć ten blog i sprawić by wrócił do pierwszej 10 top blogów w Polsce.

Kogo szukam?

- osoby dyspozycyjnej 3-4 dni w tygodniu
- kochającej to miasto
- z aparatem
- ze zdolnością konstruowania notek po polsku i angielsku
Nie chciałabym zmieniać diametralnie specyfiki i charakteru bloga, jednak jak najbardziej pożądana jest kreatywność i wizja, dlatego widzę taką współpracę na zasadach partnerskich, jednym słowem oferuję możliwość samorealizacji.

Czekam na zgłoszenia zainteresowanych.
23:16, ritalounge
Link Komentarze (2) »
sobota, 22 listopada 2008
#200 NIESPODZIANKA

Przerwa obiadowa :) 
 
-----
I took a short break, as I have some urgent projects...
23:52, ritalounge
Link Komentarze (10) »
piątek, 21 listopada 2008
#199 WIEŻOWIEC ORION NIEBIESKO NIEBIESKIO moim ulubionym wieżowcu 'Orion' u zbiegu Alei Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza pisałam już nie raz, a dwa. Ale nie byłam zadowolona z efektu, bo to co urzeka mnie w Orionie, to jego odcień niebieskiego. Tak właśnie wyobrażałam sobei szklane domy z Przedwiośnia Żeromskiego. 

A tymczasem zupełnie nieoczekiwanie, jechałam z Dorotką samochodem i nagle obie zwróciłyśmy uwagę na niesamowite niebo. Obie pomyślałyśmy o tym samym i sięgnęłyśmy po aparaty. Szczęśliwie światła nam sprzyjały, auto zatrzymało się, szybko otworzyłam szybę i oto jest: niebieski drapacz chmur - bez efektów, bez filtra. A co z tych chmur się urodziło? Ano śnieg ;/

-----

czwartek, 20 listopada 2008
#198 BAZGROŁ JUŻ NIE BAZGROLI

Wiem, że dzisiejsza notka zaintresuje zarówno antagonistów, jak i zagorzałych fanów Wiesława W. - moralizatora, filozofa, posłannika, wandala, artystę, człowieka, który 'wyziera z każdej ściany'.  Wpadnijcie za jakiś czas... 

-----
The entry will appear here soon...
23:31, ritalounge , Streets
Link Komentarze (3) »
środa, 19 listopada 2008
#197 HOTEL POLONIA PALASTHotel Polonia Palast **
wtorek, 18 listopada 2008
#196 PIZZA KEBAB W TOSCANIIKontynuuję wątek poświęcony pizzy, bo widzę, że wzbudza żywe zainteresowanie i spore kontrowersje. Tym razem smakowita fotka z Toscanii, włoskiego przybytku w bramie na Piotrkowskiej 102 - miejsca, któremu chyba żadnemu Łodzianinowi nie trzeba przedstawiać. Po drodze do Łodzi Kaliskiej i Port Westu, tuż po lewej stronie. 

Toscania to, nieprzerwanie od lat, modne miejsce pośród bywalców Kaliskiej i zapewne czego by tam nie podawano - wzięcie by miała, choćby w weekendowe wieczory. Przytulny lokalik z charakterystycznymi czerwonymi kanapami i stolikami rozmieszczonymi na zasadzie odzielnych boksów, dzięki czemu ma się poczucie pewnej intymności. Projektant wnętrza nie zaszalał z ekstrawagancją, mimo to można poczuć się tam dość przyjemnie.

W menu potrawy włoskie, głównie pasty i pizza - jedna ze smaczniejszych w mieście. Cenowo bardzo przystępnie. Sosy nie powalają, natomiast ciasto jest smaczne, produkty świeże - jeszcze nie zdarzyło mi się trafić na 'zły dzień pizzermana', co jest dużym plusem - gwarancja zawsze tego samego smaku (jak w McDonald's hehe). Obsługa na tle innych lokali wypada całkiem przyzwoicie, przynajmniej nie doświadczyłam sytuacji, w której dostałam co innego, niż zamówiłam.

Szkoda tylko, że nie dociera tam darmowy Internet... Polecam spróbować pizzowe wynalazki, jak pizza ze szpinakiem, czy z kebabem, choć ta ostatnia jest najlepsza, gdzie indziej, ale o tym wkrótce...

-----
One of the key factors to achieve a competetive advantage in gastronomy service is a location of the restaurant. Owners of 'Toscania' - italian resto at 102, Piotrkowska Str. are lucky to have a fantastic neighbour - the most famous Lodz Pub - Lodz Kaliska

What's more they know how to use that potential - they offer first class meals - from pasta to pizza - with a guarantee of great taste. I suggest visiting as the atmosphere is friendly - it's a nice, cosy place with reasonable prices. 

Toscania is definitely one of the best pizzerias in the city, you can try ordering pizza with kebab, spinach or sea food. It's usually very crowded during the weekend, so be prepared to wait for the free table.

poniedziałek, 17 listopada 2008
#195 UZNANIE W ŁODZI?Już niebawem otwarcie... Piwo Warka na metry. Warka, marka w portfolio grupy Żywiec, znalazła się w minionym roku na piątym miejscu pod względem spożycia i rozpoznawalności marki. Piwiarnie Warki pokrywają kraj coraz gęściej, już nie tylko zdobywają uznanie na Śląsku, w Wielkopolsce, czy w mieście Szczecin, ale i przepuściły szturm na Polskę centralną i wschodnią. Tym samym grupa Żywiec plasuje się w czołówce franczyzy sektora gastronomicznego. Deal jest obopólnie korzystny - franczyzobiorca nie musi uiszczać bieżących opłat licencyjnych, zaś franczyzodawca i tak zarabia - poprzez promocję piwa i bezpośredni kanał dystrybucyjny

Tak więc na Piotrkowskiej 40, tuż obok restauracji Ramzes, szykuje nam się pub o najwęższej ofercie piw w Łodzi.

-----
Soon there will be the first Warka Beerhouse in Lodz. Warka is a nationwide recognised brand. According to the 2007 Beer Market Review it's 5th most consumed beer in Poland. It belongs to Zywiec Group and has been brewing in Warka since XVth century!

The chain of Warka Pubs has been growing fast, covering initially Silesia, than Greater Poland and Pomerania and now the expansion strategy assumes pubs to be present everywhere across the country. Zywiec Group is a franchisor, whose benefit is a brand promotion and a direct distribution channel.

Warka Beerhouse is located at 40, Piotrkowska Street.

niedziela, 16 listopada 2008
#194 PRZYSZŁE SŁAWY AKTORSKIE NA PIOTRKOWSKIEJStudentka pierwszego roku PWSFTviT na wydziale aktorskim. Jak co roku o tej porze kolorowo przebrani, przebojowi studenci zbierają pieniądze na realizację swojego pierwszego przedstawienia na deskach :) Kto wie może za parę lat dziewczyna z fotografii będzie w każdej lodówce? Wspierajmy aktorów - bez nich świat nie byłby taki kolorowy. Mój śp. Tata był aktorem teatralnym i pewnie stąd moja słabość do ludzi tej profesji - ciężkiej, o czym wiele osób zapomina i dostrzega tylko błyski fleszy. Fotka zrobiona na ulicy Piotrkowskiej vis-a-vis UMŁ.

-----
Fresh student at Lodz Filmschool. Traditionally at this time students in colorful disguise raise money tu put on their first play. Who knows, maybe this girl will be a worldwide-known celebrity? I wish her, and all her colleagues, good luck. My deceased father was an actor, so I appreciate this profession as I know it requires much devotion and sacrifice. I took this snap at Piotrkowska Str vis-a-vis the City Council.

23:14, ritalounge , Events
Link Komentarze (2) »
sobota, 15 listopada 2008
#193 NAJPIĘKNIEJSZE NOGI W ŁODZITrochę cierpliwości i notki się pojawią... Słowo Bosmana :D
piątek, 14 listopada 2008
#192 POFABRYCZNA ŁÓDŹ 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21