czwartek, 13 listopada 2008
#191 GALERIA WIELKICH ŁODZIAN: STEFAN JARACZ
 


Pomnik Stefana Jaracza, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. 
23:56, ritalounge , By_Night
Link Komentarze (2) »
środa, 12 listopada 2008
#190 PIZZERIA IN CENTROPizzeria In Centro, Piotrkowska 153. Prawdopodobnie najbardziej znana pizzeria w Łodzi. I z pewnością jedna z najstarszych. Działa nieprzerwanie od 1991, czyniąc ją weteranem pośród lokali na Piotrkowskiej. Byłam tam nie raz, choć muszę przyznać, że nie należy do grona moich faworytów. Tym niemniej dzisiejsza wizyta zapisała się zdecydowanie in plus dla lokalu. Poprawił się wystrój - podoba mi się mini wystawka poświęcona Budowlanym (współwłaścicielem lokalu jest pan Ryszard Wiejski, trener dumy łódzkiego klubu rugby). 

Myślę, że kluczem do sukcesu In Centro jest lokalizacja - tuż przy Piłsudskiego. Szczerze mówiąc pizza mnie nie zachwyciła, zamówiłam Amore, pizzę z tuńczykiem. Nie była zła, ale do najlepszych też nie należała. Jak na dużą, była dość mała, tym niemniej zdecydowanie będąc w okolicy poleciłabym tę pizzerię, bo nie ma godnego konkurenta w prominiu kilkuset metrów.

Sos pomidorowy był bardzo smaczny, obsługa w porządku, natomiast rozczarował mnie...talerz na jakim podano mi pizzę - totalnie zniszczony, porysowany, wręcz nieapetyczny. Podsumowując, In Centro znaczy tradycja i niezła pizza.

-----

wtorek, 11 listopada 2008
#189 MARSZAŁEK PIŁSUDSKI W ŁODZIZdjęcie i notka już niedługo...
-----

Photo & info soon...
23:55, ritalounge , Streets
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 10 listopada 2008
#188 REWELACYJNA RESTAURACJA SIOUXRestauracja Sioux na ulicy Piotrkowskiej 62. Nie od dziś, właśnie w tym miejscu, kusi smakoszy lokal urządzony w stylu dzikiego zachodu. I aż wstyd się przyznać, że dopiero dziś zdecydowałam się na wizytę w Siouxie. Zachęciła mnie promocja skierowana do studentów - wraz ze specjalnym indeksem, na jaki natrafiłam pośród kupy ulotek na uniwersytecie - można zjeść obiad za 11.99 zł wraz z napojem. Do wyboru mamy shoarmę, lasagnę, wątróbkę, pierś z kurczaczka i sałatkę. 

Sioux ma świetny wystrój, można poczuć się tam, jak w westernie, co jest wielkim atutem w obliczu knajp z kebabami, czy pizzerii które są do siebie bliźniaczo podobne. Kelnerzy są przebrani za kowbojów, wnętrze wypełnione drewnianymi meblami, z dobrze dobranymi detalami i wszechobecnymi Indianami. Menu jest bardzo pomysłowe, ale poza dobrą robotą wykonaną przez marketingowców, spisuje się kucharz. Tak dobrego i obfitego jedzenia nie jadłam dawno!

Ja zamówiłam wątróbkę z frytkami i surówką - wszystko smakowało jak należy - mięso kruche, frytki chrupiące, a surówki świeże. Mama skusiła się na polędwiczki z kurczaka - palce lizać, polecam, do tego zamiast ryżu - ziemniaki z serem Camembert - orgia dla podniebienia. Porcje były zdecydowanie większe, niż w przeciętnym łódzkim lokalu. Dodatkowy plus za sosy - smakowały tak, jak w Sphinxie w czasach, gdy Sphinx nie stawiał na ilość, a na jakość. Muszę pochwalić profesjonalną obsługę - dawno nie miałam do czynienia z tak miłym kelnerem. Ogólne wrażenie - na piątkę! Na pewno wybiorę się do Siouxa po rz kolejny.

-----
Sioux restaurant - a great place serving international cuisine, mostly american, spanish, mediterranean. Imagine you're walking along Piotrkowska Str and you are passing number 62. I strongly recommend you to stop and enter the door. If you do so, you will feel like being in a Wild Wild West :) The name of the restaurant is not accidental. It's a kingdom of the Sioux Leader, who must be a Master Chef. 

There are no weiters, but instead there are handsome cowboys, having excellent customer service skills, which is nowadays a treasure in food service sector. 

But the real competetive advantage of the Sioux is the menu. You can choose from many meat meals (as well as fish and vegetarian), creative sides, all prepared in different styles, depending on the national origin of the meal. No matter what you choose, you can be sure to get a huge portion, everything fresh and delicious

niedziela, 09 listopada 2008
#187 GRUNT TO DOBRA INFORMACJAA to Ci dopiero ciekawe miejsce... Piotrkowska pod numerem 5, prawdopodobnie najbardziej 'okomunikatowane' miejsce w Łodzi. I tak z informacji wywieszonych na bramie dowiadujemy się, że: 'Przejście do ulicy Zachodniej zamknięte' (buuuu ;/) 'Na terenie posesji obowiązują przepisy ruchu drogowego' (czyli no mercy), 'Obiekt monitorowany' (odpada sikanie na klatce), ponadto 'Brama Zamykana. Zakaz palenia' (czyżby tam było tajne laboratorium?). Kolejny enigmatyczny komunikat to: 'Bezpłatny Parking Manufaktura' - czyżby to rada, gdzie najbliżej można zaparkować za free samochód?!

Ale to jeszcze nic, przy dialogu dwóch papug reklamujących 'pamiątki spod piątki', a także najdziwniejszej informacji widniejącej na tej posesji. Jak widać na zdjęciu - info z pomarańczowego plakatu zainteresowało nie tylko mnie... Niejaki Jasiek napisał 'PAtrzyliśmy na siebei tutaj pod 5 Zadzwoń 555 555 555 :) Ktoś wie o sochozi?

-----

sobota, 08 listopada 2008
#186 FLUO SESSION W MANUFAKTURZEpiątek, 07 listopada 2008
#185 QUO VADIS PRZECHODNIU?
czwartek, 06 listopada 2008
#184 SKLEP SPOŻYWCZY ZAGUBIONY W LATACH '90Ulica Narutowicza 75b, centrum miasta, trasa uczęszczana przez studentów, jak słusznie zauważył komentujący diogenespies - po drodze do BUŁ-y, ale i po drodze do sądu, na plac Dąbrowskiego... Nie pierwszy raz mijałam ten sklep, ale po raz pierwszy zwróciłam na niego uwagę. Mój wzrok zatrzymał się na niekonwencjonalnym visual merchandisingu. Oto pomysł na wyeksponowanie świeżego pieczywka - konia z rzędem temu kto znajdzie gdzieś identyczne rozwiązanie!
 
Mimo wszystko nie skusiłam się na wizytę w sklepie, ale czekam na komentarze robiących tam zakupy. Może sprzedają dobre pomidorki? Może pani ekspedientka się uroczo uśmiecha? Coś w tym spożywczaku musi być, że nie daje się Leader Price'om i innym Żabkom...
 
-----
 
 
17:23, ritalounge , Streets
Link Komentarze (2) »
środa, 05 listopada 2008
#183 PANDEMONIUM KOMUNIKACYJNE
23:23, ritalounge , Transport
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 listopada 2008
#182 SŁUP OGŁOSZENIOWY
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21